Wygrywamy turniej na Węgrzech!

Ze złotem powrócili do Mielca z trzydniowej wyprawy na Węgry podopieczni trenera Dariusza Szadego - rocznik 2007. Dobre występy zanotowały też pozostałe drużyny.

Rocznik 2007 w pojedynkach grupowych zmiatał wręcz rywali, kolejno węgierski Ujbuda FC 5:1, serbski Atacante Belgrad 6:0 i słowacki Tatran Presov 4:0. Trudniejsze mecze przyszły w fazie play-off gdzie w ćwierćfinale po karnych okazali się lepsi od gospodarzy Debercen LA, półfinał to zwycięstwo 1:0 z Loki FC i w finale ponownie większe opanowanie od ukraińskiego Czajka Kijów i zwycięstwo po rzutach karnych i fenomenalnych interwencjach Igora Miłosia.

Oprócz okazałego pucharu i złotych medali dla zawodników AP Piłkarskie Nadzieje, miano najlepszego zawodnika turnieju przypadło podopiecznemu trenera Szadego – Jakubowi Posłusznemu.

Wyniki pozostałych drużyn AP PN:

rocznik 2005 – 1:3 z Olasz Fekte, 1:1 z Ilkef UFC, 2:1 z OFK Belgrad (Serbia), 3:2 z DSI, 0:3 z Nanasi FE, 2:1 z UTE

rocznik 2006 – 0:1 ze Sportingiem Cluj (Rumunia), 1:6 z Meszti, 3:3 z RAD Belgrad (Serbia), 3:1 z Debrecen VCR, 1:1 z CFR Cluj (Rumunia) i 2:0 z Anatl Ilviu (Rumunia)

rocznik 2008 – 1:0 z Olasz Piros, 0:3 ze Sportingiem Cluj (Rumunia), 0:0 z Bubamara (Serbia), 0:3 z CFR Cluj (Rumunia) i 2:1 z Arany Sarkany

Poniżej składy w jakich w Debreczynie zagrały ekipy AP Piłkarskie Nadzieje:

rocznik 2007: Miłoś Igor, Szlęk Szymon, Jajkiewicz Piotr, Szady Maksymilian, Rogóż Karol, Dąbrowski Bartosz, Posłuszny Jakub, Krakowski Oliwier, Gancarz Jan oraz trener Dariusz Szady

rocznik 2005: Garboś Tomasz, Juszak Wojciech, Niemczura Olaf, Stec Jakub, Cyganowski Kacper, Lewandowski Paweł, Rachwalik Jakub, Ryba Daniel, Kilian Wiktor, Mazur Konrad oraz trener Jacek Cyganowski

rocznik 2006: Mrozik Eryk, Wójcik Jakub, Chojecki Jakub, Walczyk Bartłomiej, Wilk Łukasz, Oleksiak Sebastian, Mikulski Aleksander, Sroczyński Hubert, Kusak Patryk, Maj Jakub oraz trenerzy Paweł Mrozik i Kacper Ziółkowski

rocznik 2008: Szwaja Jan, Sito Aleksander, Jackowski Patryk, Michele Ielo, Krempa Gabryjel, Szady Nikodem, .Madej Marta, Tyniec Oskar, Kolano Kamil, Surowiec Tymoteusz oraz trener Jacek Juwa

Oprócz sportowej rywalizacji dzieci miały okazję świetnie bawić się w ogromnym aquaparku Aqaticum, zwiedzić zabytkowe centrum Debreczynu, drugiego co do wielkości miasta na Węgrzech oraz słynnego kurortu Hajuszoboszlo.

Wyjazd ten nie byłby możliwy bez wsparcia Apteki Witaminka w Radomyślu Wielkim oraz mieleckiego magistratu, za co zarząd, trenerzy i zawodnicy serdecznie dziękują.

galeria zdjęć znajduje się pod linkiem i będzie uzupełniana przez kilka najbliższych dnii